Historie společnosti

img

Jméno naší společnosti bylo odvozeno od věhlasného spisovatele a kronikáře Zikmunda Wintera, který psal o dobách velkých turnajů, statečných rytířů a sličných dam.
Původně nás bylo mnoho, ale vinou válečného běsnění, zakázaných soubojů a cholery se v roce 1991 řady, skupiny historického šermu Modrá růže z Ústí, ztenčily na stabilní počet sedmi statečných. Ti se poté prohlásili za "nesmrtelné" Členy "Šermířské a divadelní společnosti Zikmunda Wintera" z Tábora.

img

Každá epocha obohatila naše zásoby rekvizit, kostýmů, zbraní a hlavně zkušeností z šermířského a divadelního umění. Nyní jsme vybaveni výstrojí a výzbrojí sedmi hlavních historických období, palnými zbraněmi, stany, zvukovou a světelnou aparaturou a všelijakými doplňky.
Mohli jste se s námi setkat na velkém množství městských slavností, společenských rautů a rekonstrukcí slavnostních dobových hostin, plesů, radovánek, ale i hromadných bitev, soukromých akcí a zahraničních festivalů. Nesmíme opomenout ani na novodobé ztvárnění historických dat a událostí.


Aktuální sestava společnosti

img